čt 7.9.2023 | Šimon Zemánek

Junioři třetí výhru v řadě nepřidali. S Motorem padli těsně 3:4

Po úvodní části, v níž se svěřencům Martina Vágnera i přes velké množství přesilovek nepodařilo skórovat, udeřili hosté dvěma rychlými trefami. Hradec se v ofenzivě trápil, střelecký půst utnul až zkraje třetího dějství Marek Matašovský. Poté však Jihočeši, přidali další dvě branky a vypadalo to, že je rozhodnuto. Lvi se nevzdávali a zásluhou Adama Novotného s Ondřejem Zámečníkem se ocitli na dostřel. V závěru se jim už srovnat nepovedlo, a tak s Budějovicemi padli těsně 3:4.

Úvodní perioda byla relativně vyrovnaná, nabídla důrazný hokej v rychlém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. „Bylo to náročné, Budějovice jsou kvalitní tým, navíc dobře bruslili,“ komentuje mač kapitán domácích Marek Matašovský. Poté iniciativu přebrali Východočeši, kteří si v úvodní dvacetiminutovce zahráli hned čtyři početní převahy, ty však příliš nebezpečné nebyly, a tak se skóre nezměnilo. „Největší problém byl v koncovce, málo jsme stříleli,“ je si vědom forvard s číslem 24 na zádech.

Až zkraje prostřední části padla úvodní branka. Štěpán Hoch z kruhu vypálil zpoza sokova hráče a touš po mírné teči zapadl do horních pater svatyně – 0:1. Vzápětí však bylo hostům ještě veseleji. Hradecká obrana zaspala, Jihočeši se řítili ve dvou na samotného Filipa Tučka. Filip Petráček to vzal na sebe, zvolil bekhendový blafák a poslal puk mezi nohy do proti pohybu gólmana. Kotouč se pomalu došoural za čáru a Motor šel do trháku. „Na chvíli jsme vypnuli a dostali dvě slepené branky. Tam se zápas lámal. Ve třetí třetině jsme se nastartovali, sahali jsme po bodech, ale bohužel to nedopadlo,“ mrzí 19letého forvarda.

Mládežníci Mountfieldu sice soupeři překazili dobrými obrannými zákroky několik brejků a další slibné akce, směrem dopředu to však příliš nešlo. Výjimkou bylo přečíslení bratrského dua Benešových, to však Michal zakončil pokusem nad svatyni Českých Budějovic. Soupeř byl lepším celkem a do závěrečného dějství museli Lvi pro úspěch něco změnit. „V kabině před třetí třetinou jsme si řekli, že na ně máme a je hratelné to ještě otočit,“ odhaluje letní posila z Olomouce. Právě start finální části mužstvu zpod Bílé věže vyšel.

V přesilovce totiž na brankovišti pohotovou dorážkou snížil kapitán Marek Matašovský. „Matěj Beneš střílel od modré čáry a trefil mě. Puk se mi hezky odrazil a já jsem ho už jen doklepnul do prázdné branky,“ popisuje úspěšnou souhru 179 cm vysoký útočník. Jihočeši ale poté šli brzy do dvoubrankového náskoku znovu. Po hraniční situaci na modré čáře se svižným projektilem do teploměru prosadil Richard Pitel. Za necelé dvě minuty navíc Matyáš Humeník perfektním crossem našel Vojtěcha Aulického, jenž zamířil zblízka do horního růžku klece, Tuček byl bez šance – 1:4.

Mountfield se však nevzdával, protivník ve své hře výrazně polevil, za což byl potrestán. Adam Novotný totiž po pěkné akci, kdy vypálil z kruhu razantním švihem o tyčku, snížil. Záhy se v Malečkově brankovišti odehrál velký závar, po kterém touš vyplaval před Ondřeje Zámečníka. Ten z kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. Lvi si v závěru ještě vytvořili kvalitní možnosti, vyrovnat se jim už ale nepodařilo. „Ve třetí části jsme nakonec podali dobrý výkon, ale nemůžeme hrát jenom jednu třetinu, to je málo,“ uzavírá zklamaně Marek Matašovský.

Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -1 0
Michal Beneš 0 1 1 -1 0